loader image
TÜRMAK KOLEJİ YKS’DE TÜRKİYE 7.Sİ ÇIKARDI

Türmak Koleji YKS Üniversiteye giriş sınavında Türkiye derecesi yaptı. Türmak Koleji öğrencisi Azime Sena YILMAZ, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) sınav puanları ve başarı sırasına göre Türkiye 7.si oldu.

Eğitimin her aşamasında öğrencilerini yalnız bırakmayan Türmak Koleji, bu başarısını Türkiye derecesi ile taçlandırdı. Sınava katılım sağlayan tüm öğrencilerin YKS sınavında farklı dereceler ile Türkiye genelinde derece yapması hem öğrencilere hem de velilere çifte mutluluk yaşattı.

Başarısını çok kitap okumaya ve düzenli çalışmaya bağladığını, insanın önce kendisine inanması gerektiğini dile getiren Azime Sena YILMAZ, "İnanıyorsunuz ve istikrarlı bir şekilde çalışıyorsunuz. Belli bir disiplinle bunu yaptığınız zaman en son Allah'ın takdiriyle başarıya ulaşıyorsunuz. Özellikle 11. ve 12. Sınıfta tempoyu arttırarak düzenli bir şekilde çalıştım. Okulumuzun imkanları çok iyiydi. Biz okul olarak üniversite sınavına sadece 12. Sınıfta hazırlanmıyoruz, alt dönemlerden itibaren doldura doldura geliyoruz ve özellikle 11.sınıfta tabiri caizse bu yarışa dahil oluyoruz. Denemeler, soru çözüm saatleri ve net hedefleri bunlar bizim için 11.sınıftan itibaren yoğun olarak karşılaşılan şeyler ve inanıyorum ki böyle olmasaydı bugün olduğumuz yerde olamazdık. Her ne kadar başarıların üzerinde tek bir isim yazsa da aslında elde ettiğimiz başarılar sadece bir kişinin değil; bizim için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan hocalarımızın, daima yanımızda olduğunu bildiğimiz ve bizi hep yüreklendiren, bize inanan, her türlü sorunumuza çözüm bulmak için elindeki bütün imkanları ortaya koyan okul yönetiminin, kısacası Türmak Ailesinindir”

“Her başarını arkasın emek ve özveri var”

Okulumuzda dereceye giren ve yarın bizleri temsil edecek öğrencilerimizi tebrik eden Türmak Koleji Genel Müdürü İlhan YILMAZ; “Her başarının arkasında emek, özveri ve gayret vardır. Öğrencilerimiz emek vererek karşılığında Türkiye’de derece yaptılar. Bizleri de mutlu ettiler. Öğrencimizin aldığı bu başarı, eğitim öğretime yapılan desteklerin bir emaresidir. Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, derecelere imza atan öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının sürmesini diliyoruz. Öğrencilerimizin ayrıcalıklı bir okulda eğitim aldığını hissettiren bir kurum durumundayız. Türkiye’nin geleceğine yönelik hedeflerimizi; eğitim bilimlerinin temel ilkelerine inanmış ve bunları beceri haline getirmiş öğretmenlerimizle ve tüm altyapısı sağlanmış öğrenme ortamlarında gerçekleştirmeye çaba gösteriyoruz. Bize güvenen değerli velilerimiz, hiçbirinizin gözü arka kalmasın. Türmak Koleji olarak milli ve manevi değerlerine bağlı, öz güveni yüksek, akademik alanda başarı sağlamış, sağlıklı düşünebilen, mutlu bir nesil için çalışıyoruz. Her bir öğrencimizin; vatana millete hayırlı evlatlar olmaları, ulusal ve uluslararası alanlarda şehrimizi gururla temsil etmeleri, köklü bir geçmişin mirasını geleceğe taşımaları için var gücümüzle çalışıyor ve birlikte nice başarılara ve hedeflere ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz.” şeklinde konuştu.