TAKİP BİRİMİ

loader image

 

TAKİP BİRİMİ KOORDİNATÖRÜ

   Özel Türmak Anadolu Lisesinde kurulan Türmak Akademik Kariyer İzleme ve Planlama (TAKİP) biriminin çalışma alanı; Türmak okullarında eğitim gören 9,10,11 ve 12.sınıf öğrencilerinin akademik, kültürel, sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetlerinin planlanması, projelendirilmesi, uygulamaya konulması ve değerlendirilmesi şeklindedir.

   Gelecek yıllardan itibaren dünyada ve ülkemizde kişiye özel eğitim modelinin ön plana çıkacağını ve özellikle yapılacak akademik çalışmalarda bireysel farklılıkların üzerinde daha fazla durulacağını düşündüğümüz için her öğrencimize özel,Türmak TAKİP çizelgesini öğrencilerimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız.

   Türmak Takip Çizelgesi; Türmak okullarında eğitim gören tüm öğrencilerimizin, danışman öğretmenlerimiz tarafından ders ders, detaylı bir şekilde haftalık olarak akademik çalışmalarının planlanması, uygulanması ve sonuçlarının takip edilmesini hedeflemektedir.

   Özel Türmak Anadolu Lisesi danışman öğretmenleri, bu kitapçık ile her öğrencisinin ayrıntılı takibini yaparak öğrencisinin; kendi bilgi düzeyi ve yeteneği ölçüsünde akademik mükemmelliği yakalamasının yanı sıra, görev-sorumluluk bilinci kazanmış, üretici, düşünen ,problem çözme kabiliyeti yüksek, iletişim becerileri gelişmiş, hedef koyabilen ve koyduğu hedeflere ulaşmayı başaran, başarıyı yakalama ve başarı seviyesini koruma yollarını bilen bir birey olmasını amaçlamaktadır.

   Öğrencimiz, bu kitapçık sayesinde danışman öğretmeniyle birlikte haftalık olarak her bir dersten yapacağı çalışmaları planlayabilecek ve sonraki hafta bir önceki haftanın değerlendirmesini yapabilecektir.

   Bu çalışma ile her öğrencimizin akademik gelişimi özel olarak "bire bir" görüşmelerde planlanıp, kişiye özel danışmanlık ve rehberlik çalışmaları ile başarılı ve mutlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmesi hedeflenmektedir.

  Öğrencinin akademik hayatında etkisi olan tüm bireylerin birlikte takım ruhu ile her alanda uyum içinde çalışmaları istenilen başarı, huzur ve mutluluğun yakalanmasını kolaylaştıracaktır. İşte bu yüzden, Özel Türmak Anadolu Lisesi takip çizelgesiyle okul-veli-öğrenci-danışman öğretmen ve rehberlik servisinin her öğrenci için özel çalışmalar yapabilmesi amaçlanmıştır.

   Özel Türmak Anadolu Lisesi öğretmen ve idarecileri olarak geleceğimize yön verecek, ülke ve dünya problemlerine duyarlı, millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz.