GENEL MÜDÜRÜMÜZ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ
loader image

 

TÜRMAK OKULLARINDA ÖĞRENCİ VE VELİ OLMAK

Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Özel Türmak Okulları olarak, bizlere emanet edilen yavrularımızı; inancına, kültürüne değerlerine bağlı; Yüce Yaratıcısına karşı sorumluluklarını bilen ve yerine getiren, anne babasına karşı saygılı ve merhametli, vatan ve millet şuuruna sahip nesiller olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Milli şairimizin ifadesiyle;

      İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür,

      İmansız olan sinede yüktür.

Öncelikle öğrencilerimize, inancımızı değerlerimizi Kur’an ve sünnet çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığından destek alarak, Sedep işbirliği ile mesleğinde ehil kişiler yardımıyla vermeye çalışacağız.

                 Saygıdeğer veliler, sevgili öğrenciler;

Bir taraftan güzel ahlak sahibi nesiller yetişmesine katkı sağlayacağız. Diğer taraftan akademik çalışmaları en üst seviyede tutacağız. Bu bağlamda;

  • Ara sınıflarda(5-6-7) iki haftada bir, 8.sınıflarda her hafta deneme çalışmaları,
  •  Proje Tabanlı TÜBİTAK destekli bilimsel proje çalışmaları,
  • Öğrencilerimizin danışman öğretmen tarafından bire bir takibi,
  • TAKİP (Türmak Akademik Kariyer İzleme Planlama) birimi ile Sınav Çalışmaları
  • Hafta içi ve hafta sonu kazanım eksiklerini tamamlama etütleri
  • Öğrenci merkezli mizaç eğitimi
  • Günlük, haftalık, aylık, dönemlik ödev kontrolleri ile öğrencilerimizin akademik gelişimlerini tamamlayacağız.

 Okulumuzda her günü 25-30 dakika kitap okuyarak kapatıyoruz.Okumak bizim ilk emrimizdir."O" oku buyurdu biz okuyoruz. Kâinat bir kitap biz de bu kitabın okuyucularıyız. Yarının gençliğinde Allah’ın izniyle okuyan, düşünen, sorgulayan ve geliştiren Türmak öğrencileri olacak. Biz öğrencilerimizin, ülkemizin geleceğinde ve kalkınmasında sorumluluk alacaklarına yürekten inanıyoruz.

Değerli Öğrenciler,

Sizleri başarıya ulaştırmada en önemli iki yolun disiplin ve istikrar olduğunu ifade etmek isterim. Bu bağlamda başarıya beraber koşarken sizlerden de ;

Okul kurallarına uyma, Dersi derste öğrenme, Düzenli tekrar, Zorunlu haller dışında devamsızlık yapmama gibi konularda hassasiyet bekliyoruz.

Bizler Özel Türmak Okulları olarak sizleri Allah’ın izni ile mutlu, huzurlu bir şekilde başarıya ulaştıracağız. Bu amaçla her türlü alt yapıyı hazırladığımıza inanıyoruz. Bundan sonra hep birlikte gayret edeceğiz, çalışacağız. Sonucu Allah'a havale edeceğiz. Gayret bizden, Tevfik Cenabı Allah'tandır.

Konuşmamı Sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in tüm insanların hayatı boyunca düstur edinecekleri şu veciz ifadesiyle bitirmek istiyorum:

Ya öğrenen ol, Ya öğreten ol, Ya dinleyen ol, Ya bunları seven ol,

Bunların dışında bir şey olma helak olursun.                                                                         

                     İlhan YILMAZ

Özel Türmak Okulları Genel Müdürü