loader image
31 Aralık 2021
TÜRMAK’TA YERLİ MALI

Türmak Kolejinde “Yerli Malı Haftası” coşkuyla kutlandı

“Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” Türmak Okullarında düzenlenen gösterilerle kutlandı. Programa Türmak Koleji Genel Müdürü İlhan Yılmaz, İlk ve Ortaokul Müdürü Ümit Kemal Yılmaz, müdür yardımcıları, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Türmak Koleji İlk ve Ortaokul Müdürü Ümit Kemal Yılmaz, “Tutum, yatırım, ve yerli malları haftası ülkemizde uzun yıllardır kutlanan, yerli malını almayı ve tutumlu olmayı teşvik eden önemli bir etkinliktir. Bu etkinlikler sayesinde yerli üretimin önemi anlatılır. İnsanların tutumlu olması amaçlanır. Aşırı harcamaya savurganlık; bundan kaçınmaya da tutum denir. Tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemini her zaman bilmeliyiz. Mustafa Kemal Atatürk yeni kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin kendi ekonomisiyle kendi üretimiyle kalkınması gerektiğini belirtmiş bu amaçla ülkemizde fabrikalar kurulmasını teşvik etmiştir. Kendi ürünlerimizin yabancı ürünler karşısında rekabet etmesini sağlamıştır. Yabancı mal alırken, verdiğimiz paranın bir daha geri gelmeyeceğini düşünmeliyiz. Bu nedenle elimizden geldiği ölçüde Türk Malı kullanmalıyız. Yabancı ülkelere para akışını önlemede, Türk Malı kullanmanın önemi büyüktür. Kaynaklarımızı tutumlu kullanmalı tasarruf yapmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’unda dediği gibi ‘Sahipsiz memleketin batması haktır. Sen Sahip olursan bu vatan batmayacaktır’” şeklinde konuştu.  

Program kapsamında çeşitli oyunlar, israf-tasarruf hakkında sunumlar ve video gösterimleri katılımcılarla buluşurken, etkinlik toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

medical_care_image medical_care_image medical_care_image medical_care_image medical_care_image