AKADEMİK ÇALIŞMALARIMIZ

loader image

MATEMATİK OLİMPİYAT ÇALIŞMASI

   Bireysel farklılıkları dikkate alan kurumumuz, öğrencilerini tüm alanlarda olduğu gibi Matematik alanında da küçük yaşlardan itibaren titizlikle ve belirli aşamalar sonucunda Ulusal ve Uluslararası Matematik Olimpiyatları’ na hazırlıyor. 3.sınıftan itibaren matematik öğretmenlerimiz eşliğinde haftanın belli günlerinde düzenli çalışmalar yaparak öğrencilerimizin akademik gelişimlerine destek oluyoruz.

ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM PROGRAMI (ZEP)

   Dünya tarihinde üstün yetenekli çocukların eğitimi konusunda yapılan ilk çalışmalar Osmanlı devleti dönemine dayanmaktadır. Osmanlı devletinde Enderun mekteplerinde uygulanan sistem günümüzde daha da önem arz etmektedir. İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimizden bu yapıda olanlara mevcut müfredatın yanı sıra Görsel algı, Düşünme becerileri, Üretkenlik ve Akıl Oyunlarından oluşan ZEP programı uygulanmaktadır. Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli (ZEP), zihinsel gelişime katkısı bilimsel olarak ispatlanmış zeka oyunlarını güncel müfredat ile birlikte yürüten etkin bir sistemdir. Düşünme becerisinin yanında üretkenliği artıran, problem çözme yeteneğine katkı sağlayan, sosyal becerileri geliştiren akıl oyunları ve hafıza tekniklerini kullanarak hayata farklı yönlerden bakabilen bireyler yetiştirmeyi öngören bir eğitim modelidir. Zenginleştirilmiş Eğitim Modelinin temel amacı doğru yöntemlerle öğrencilerin kapasitelerini ortaya çıkarmak, zaman verimli kullanmaya yardımcı olmak, ders başarısını olabildiğince üst seviyelere çıkarmaktır. 

CAMBRİDGE ESOL SINAV ÇALIŞMALARI

   Uluslararası geçerliliği olan ESOL Sınavları dünyanın her yerinde geçerliliği olup, Cambridge Üniversitesinin bir bölümü olan Cambridge ESOL tarafından düzenlenmektedir. Bu sınavlarda İngilizce öğrenimi gören öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi dört önemli becerisi ölçülmektedir.

CUMARTESİ OKULU

   Öğrencilerimiz “Cumartesi Okulu” faaliyetlerine katılarak eğitim ve öğretimin yanında sosyal aktivitelerden bir gün içerisinde bir bütün olarak faydalanmaktadırlar. Etüt çalışmaları ile hafta sonunu ders çalışma yönüyle verimli hale getirmektedir.

AFTER SCHOOL

   Okul sonrası etüt programımız, anne ve babası mesaide olup evde karşılayanı olmayan öğrencilerimize yönelik bir çalışmadır.   Bu çalışmayla öğrencilerimizin, etüt öğretmenlerimizin gözetiminde güvenilir bir ortamda ödevlerini yaparak verimli vakit geçirmeleri amaçlanmıştır. Etüt saatleri içerisinde öğrencilerimiz ödevlerini yapabilecekleri gibi bir sonraki günün hazırlığı, kitap okuma, soru çözmede yapabilmektedirler.

DİKKAT EĞİTİMİ

   Öğrencilerimize çağın hastalığı sayılan dikkat eksikliğini ortadan kaldırmak ve dikkatlerini toplama sürelerini artırmak için farklı dikkat gelişim uygulanmaktadır. Öğrenciler bu setler ile oyun oynarken ya da etkinlik yaparken beyin jimnastiği yapmış oluyorlar.

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

   Türmak okullu Öğrencileri ingilizce derslerinde bir hayat boyu sürecek yabancı dil edinme becerilerinin temellerini atar. Ürün odaklı projeler, şarkılar, oyunlar ve hikaye anlatımlarıyla İngilizce serüveninin eğlenerek öğrenme temeliyle başlaması ve ilerlemesi planlanır. Dersler arası işbirliği ve ortak bir programla, İngilizce dersinde edinilen kavram ve becerilerin anlamlı öğrenmeye dönüşmesi hedeflenir.

KURAN-I KERİM VE DEĞERLER EĞİTİMİ

   Değerler eğitim programının temel amacı  “Kaliteli İnsan, Kaliteli Vatandaş, Kaliteli üretici” nesiller yetiştirmektir.

AKADEMİK TAKİP VE DESTEK

   Türmak’ta eğitim, öğrencilerimizin yeni döneme hangi seviyede başladıklarını görmek için hazır bulunuşluk sınavı ile başlar. Sene içinde yapılan deneme sınavları ile öğrencilerimizin gelişimleri takip edilerek gerekli akademik destek verilir.

SINAV OKULU

   Türmak okullarında merkezi sınavlara hazırlık aşamasında, müfredat merkezli yoğun akademik çalışma programı, cumartesi okulu, kamp programları ve özgün denemelerle başka bir kuruma ihtiyaç kalmayacak şekilde sistematik bir program takip edilir.

ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ

   Türmak’ta her sınıf düzeyinde okul – aile işbirliğini güçlendiren güçlü bir takip sistemi vardır.

HERGÜN 30 DAKİKA

   Her sabah 30 dakika kitap okuyarak eğitime başlıyoruz. “O oku dedi, biz de okuyoruz”